Strona 1 z 1

Średnia wartość "aktualnie zainwestowane minus windykowane"

: 06 sty 2012, 17:26
autor: Madt
Czy można by gdzieś dołożyć informacje na temat średniej wartości kapitału "aktualnie zainwestowane minus windykowane" z danego miesiąca? Przydałby się też średni XIRR z danego miesiąca oraz zgodnie z prośbą kubaw1980 z innego wątku XIRR dla pożyczek udzielonych w danym okresie (miesiąc? kwartał?) - tak aby można było śledzić zmiany XIRR-a w czasie.

Dodatkowo daje to możliwość stworzenia bardzo ciekawego wykresu na którym można pokazać zmiany w czasie: "Zysk/strata w danym miesiącu" i "średnia wartość kapitału aktualnie zainwestowanego minus windykowanego w danym miesiącu".
Może nienajlepiej to opisuje więc przygotowałem odpowiedni obrazek w paint-cie :D [proszę się nie sugerować samym przebiegiem wykresów wartości są przypadkowe... chodzi o idee - stąd proszę mi nie zarzucać, że zielony nie powinien "opadać" na tym przykładzie, chciałem jedynie uwydatnić, że wykresy będą się przecinać co będzie pokazywało kiedy nasza strategia inwestycyjna ulegała poprawie a kiedy pogorszeniu]
IMHO żeby takie wykresy miały sens muszą być skalowane względem ich ostatniego punktu, aby te punkty wykresu się pokryły - czyli inaczej mówiąc wykresy muszą mieć osobne osie rzędnych odpowiednio przeskalowane.

Najlepiej jakby można było wybierać co chce się zobaczyć na takim wykresie - tzn. żeby była opcja obejrzenia zmian tylko dwóch zmiennych w czasie np. "Zysk/strata w danym miesiącu" i "średnia wartość kapitału aktualnie zainwestowanego minus windykowanego w danym miesiącu". W innym wypadku wykres wkrótce stanie się nieczytelny - wraz z dążeniem okresu czasu wykresu do n, "zysk/strata w danym miesiącu" będzie dążyć do pokrycia się z osią odciętych :lol: - przy pokazywaniu jej razem z "Bilansem zysków/strat" które to są wartościami skumulowanymi.

Re: Średnia wartość "aktualnie zainwestowane minus windykowa

: 07 sty 2012, 18:47
autor: rogers
Myślę, że uda się coś w tym zdziałać (również z XIRRem na wykresie, powiedzmy, że aktualnie się "przygotowuje" ;) ).