Aktualnie zainwestowane itp

Tutaj możemy zgłaszać ogólne uwagi oraz opinie na temat funkcjonowania serwisu ZNPD.pl (forum dostępne dla niezarejestrowanych)
Tomiks
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2011, 18:23

Aktualnie zainwestowane itp

Nieprzeczytany post autor: Tomiks »

W jaki sposób obliczana jest kwota "Aktualnie zainwestowane"?
Czy nie jest to tak, że ("suma inwestycji" + "odsetki") - ("spłacone do tej pory raty" + "windykowane" + "subkonto")?
Albo mam zły tok rozumowania, albo informacje te na znpd nie są uaktualniane.

Jak to jest? :)
rogers
Administrator
Posty: 73
Rejestracja: 02 wrz 2010, 15:54

Re: Aktualnie zainwestowane itp

Nieprzeczytany post autor: rogers »

Jest to kwota kapitału (liczonego starą metodą), który nie został jeszcze spłacony.
Czyli w przypadku inwestycji 1200 zł na dowolny procent na okres 12 miesięcy po 3 miesiącach aktualnie zainwestowana kwota wyniesie 900 zł.
Jeśli pożyczka trafi do windykacji, to będzie to okrągłe 0 :)

Jednym słowem "suma inwestycji" - ("spłacony kapitał" + "windykowany kapitał"). Subkonto oczywiście nigdzie nie jest liczone, bo nie ma dostępu do tego typu informacji.
Tomiks
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2011, 18:23

Re: Aktualnie zainwestowane itp

Nieprzeczytany post autor: Tomiks »

A jaka to jest "stara metoda"?
rogers
Administrator
Posty: 73
Rejestracja: 02 wrz 2010, 15:54

Re: Aktualnie zainwestowane itp

Nieprzeczytany post autor: rogers »

Odsetki i kapitał są równomiernie rozłożone na każdą ratę, a nie najpierw kapitał, a w ostatnich ratach odsetki.
energee
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2011, 12:00

Re: Aktualnie zainwestowane itp

Nieprzeczytany post autor: energee »

a czy ten sposób naliczania zmieni się kiedyś??
tak samo to działa na wykresie "bilans strat i zysków" (moim zdaniem wprowadza użytkownika w błąd)
niedobrymro
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:39

Re: Aktualnie zainwestowane itp

Nieprzeczytany post autor: niedobrymro »

Czy z tego sposobu obliczania wynika różnica w tym co podaje w "Aktualnie zainwestowane:" znpd.pl, a w tym co podaje w "Inwestycje łącznie:" kokos.pl?
znpd.pl podaje wyższą kwotę
rogers
Administrator
Posty: 73
Rejestracja: 02 wrz 2010, 15:54

Re: Aktualnie zainwestowane itp

Nieprzeczytany post autor: rogers »

Niestety nie udało mi się jeszcze dojść do metody, jaką wyliczana jest kwota aktualnie zainwestowanych przez kokos :)
niedobrymro
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:39

Re: Aktualnie zainwestowane itp

Nieprzeczytany post autor: niedobrymro »

Policzyłem to i w moim przypadku w rubryce "Inwestycje łącznie:" kokos podaje różnicę między kwotą zainwestowanego kapitału, a kwotą kapitału spłaconych rat (raty liczone bez odsetek).

Jestem tam nowy, ale jeden z PB spłacił już swoją pożyczkę w całości i widzę dokładnie, że
"Inwestycje łącznie:" = zainwestowany kapitał - spłacone raty bez odsetek.

Czyli np. zainwestowałem na razie 450zł.
Spłacono mi 103,57zł (w tym 2 zł odsetek).
Więc:
450zł - 101,57zł = 348,43zł i taką dokładnie kwotę widzę na kokosie.

Jak dokładnie liczy znpd.pl, ponieważ tam jest "Aktualnie zainwestowane: 357,62 zł" ? Należy mi się o wiele więcej odsetek niż 9.19zł, co zresztą podaje wyżej znpd (Odsetki z inwestycji (spłacone / ogółem): 11,20 zł / 96,00 zł).

Chciałbym dokładnie zrozumieć to narzędzie, bo jestem nowy, a bardzo mi się ono podoba.
ODPOWIEDZ