|Pozew EPU

O Social Lending i nie tylko
andros
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2013, 15:38

|Pozew EPU

Nieprzeczytany post autor: andros »

Witam ma pytanie do bardziej doświadczonych inwestorów ;-)
EPU odrzucił mój pozew i skierował sprawę do sądu pożyczkobiorcy (zaznaczam że jakieś 300 km ode mnie więc nie zamierzam jechać na rozprawę) mam pytanie jak to teraz wygląda w praktyce i co najlepiej zrobić, czekać, czy np wycofać pozew i złożyć nowy licząc na to że nowy przejdzie czy czekać aż coś przyjdzie z sądu rejonowego?
sebek601
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2011, 10:20

Re: |Pozew EPU

Nieprzeczytany post autor: sebek601 »

to zależy z jakiego powodu został odrzucony Twój wniosek. Podaj więcej szczegółów.
marcinl87
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:35

Re: |Pozew EPU

Nieprzeczytany post autor: marcinl87 »

Witam,
ja mam podobną sytuację.
Powód odrzucenie pozwu:"brak podstaw do wydania nakazu zapłaty w niniejszej sprawi".

Dostałem już również pismo z sądu wyznaczonym dniem rozprawy.
Czy mieliście podobne sytuację i jakie dokumenty należy wysłać do sądu? Czy mogą być w formie elektronicznej?
1stUser
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2016, 0:13

Re: |Pozew EPU

Nieprzeczytany post autor: 1stUser »

Właśnie otrzymałem dokładnie takie samo uzasadnienie: "Brak podstaw do wydania nakazu zapłaty w niniejszej sprawie". Ewidentnie jadą z automatu.
Żadnych dodatkowych wyjaśnień. Również w moim przypadku sąd w Lublinie przekazał sprawę do sądu właściwego dla miejsca zamieszkania pożyczkobiorcy, mimo, że umowa jasno określa, który sąd jest właściwy do rozpoznawania sprawy tj. dla miejsca zamieszkania pożyczkodawcy. Jawne kpiny.
ODPOWIEDZ